26.5.14

Love of Cardio

Daha önce de bahsetmiştim yaz geliyor spor yapıyorum, yediğime içtiğime dikkat ediyorum diye. Ediyorum tamam da bazen de kaçamaklar olmuyor değil! Kendime çok kızsam da bir türlü durduramıyorum. Bazen 'aman ya  bir kere geldik dünyaya ben de böyleyim ne yapayım yani' derken bazen de 'ya  ben bu kadar iradesi zayıf birisi miyim yemesem ölmem ya' diyorum. Özet olarak ben bu aralar kendimle baya bir çatışma içerisindeyim. Bu arada da spor yapmaya başladım ve onunla aramız gayet iyi :) Kendisinden çok hoşlanıyorum. O da bana karşı boş değil :)


Neyse zevzekliği bir kenara bırakırsak spora ilk başladığımda ne giymeli, nerede yapmalı?? sorunlarıyla baya bi cebelleştim. Ama bir şekilde rutine bağlanınca olay daha rahatladım tabi. Size de bu sorulara verdiğim cevaplardan bahsedeceğim;

-İlk iş olarak güzel bir yürüyüş ayakkabısı aldım. İnternetten biraz araştırdım ve kafamda 2-3 model oluştu. Bu modelleri deneyince Nike LunarGlide+ 5 o kadar rahatlattı ki başka bir ayakkabı alamazdım.

-En zor aşama spor kıyafetleri! Aslında her ne kadar şort - tişört giymek istesem de Ankara'da benim oturduğum yerde pek mümkün değil. Decathlon'dan siyah bir tayt ve pembe bir üst ile işimi hallettim. 

-Salonda tıkış tıkış spor yapma fikri cazip gelmediği için en güzel mekan olarak parkları seçtim. Eve yakın 3 park arasından favorim Çiğdem Parkı. İnişli çıkışlı bir parkur olduğu için beni zorlaması hoşuma gidiyor. Ayrıca parkur kısa ve böylece çok çabuk turlayabiliyorum. Toplam mesafe değişmiyor ama çabuk çabuk tur atmak oldukça motive ediyor.

-Asıl sıkıntı ne zaman spor yapmalıyım? Standart bir iş saatim olmadığı ve aynı zamanda yüksek lisans yaptığım için bana ne zaman uygun olursa o zaman çıkıp koştum, yürüdüm. Zaten stresli hayatıma illa şu gün spor yapmalıyım diyerek ekstra bir stres  unsuru daha eklemedim. Sonra farklı zamanlarda koşmanın daha iyi olduğunu çünkü vücudu şaşırtarak aynı tempoya alışmasını önlediğimi (bak sen :)) öğrendim.

-Dışarı çıksam da çıkmasam da buradaki egzersizleri yapmaya çalıştım.

-Akşamları uyumadan önce rahatlatıcı yoga hareketleri ile vücudumu yağ yakmaya uygun hale getirdim.

-Uyku saatlerimi düzene soktum.  Az uyumanın, bedenin yağ depolamasına, metabolizmanın yavaşlamasına ve daha fazla yeme istediğine yol açtığını aklımdan çıkarmadım.

Bu kadar yazdın da senden ne haber derseniz, ben hala obur gibi yediğim için çok yavaş bir değişim söz konusu malesef :(


Hadi size kolay gelsin!!
I've mentioned before, doing sports because summer is coming. I would not be okay sometimes not  getaways! I'm very mad at myself I can not stop eating :)
Sometimes I say "whatever I came into the world once so what do I do I'm like" but sometimes "am I weak like this?" Whatever I do cardio for a long time anda I have sometimes clues ;)

-The first job I got a nice walking shoes. Did some research at Thé internet and choosed 2-3 model in my head. And when I tried them Nike LunarGlide + 5 was so relieved I did not get a shoe on the other.

-The most difficult stage sportswear! In fact, I wanted to wear a T-shirt and short but it is so difficult in Ankara where I sit in. From Decathlon with black tights and a pink top I've done my job.

-I chose the parks because doing sports at the gym salon is not a good idea for me. My favorite park from three parks close to home is Çiğdem Park. Because it has a bumpy trails I like to force me to. In addition, short trails and so you can very quickly tours. Quick quick tour but not change of total distance, but rather motivate.

-The real problem when do sport should I do? Since there is not a standard business hours and also for my master's degree, if appropriate, then I ran, I walked.

-Already I have a stressful life so I do not added an extra element of stress with saying I do my sport definite days. Then I learned thst it is better to run at different times because her body to get used to avoid surprising that the same tempo (wouuv :)) 

-I go out for sport or not I should have tried to do the exercises in here.

-In the evening, before going to sleep relaxing with yoga moves I brought my body to burn fat suit.

-I streamline sleeping hours. Less sleep cause your body into fat storage, metabolism to slow down and that leads to more eating out of my mind that I not want.

Come on, come easy to you!!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder