9.7.14

Bikini Giymek Bu Kadar Kolay - So Easy to Wear a Bikini

yaz diyeti

Sınav da geçip gittiğine göre tatile gidebilir, bikinilerimizle plajlarda salınabiliriz demektir :) Tabii bunun için biraz önceden çalışmak gerekiyordu ama olsun güzel bir diyetle ağustos sonuna yetişebiliriz. Aslında diyet demek istemiyorum, bahsetmek istediğim -ruhen ve bedenen- sağlıklı yaşamak. Saman alevi gibi popüler olan ve temelinde açlığın yattığı Zart diyeti, Zurt diyetine kesinlikle karşıyım. Sonuçta hepimiz ne yememiz gerektiğini az çok bilen insanlarız. Evet bazı konularda kulaktan dolma diyet listeleri ile öğrendiğimiz yanlış bilgilerimiz var ama düzeltilmeyecek şeyler değil. Hadi başlayalım;

-Bilmemiz gereken ve kesinlikle aklımızdan çıkarmayacağımız şey yatarak zayıflanmazzz!!! Diyet miyet bi yere kadar size kilo verdirebilir ama dikkat etmeniz gereken vücudunuzdan ne kaybettiğinizdir. Eğer yağlarınızı yakabildiyseniz ne ala ki genelde sadece diyet ile vücudunuzdaki en en enn çok ihtiyacınız olan su uçar gider -ki bu istediğimiz son şey- sonuçta gelsin halsizlikler gitsin hastalıklar...

-Bilimsel araştırmalara göre vücudumuz için en uygun kondisyon saati 16:00'da başlıyor. Açıkçası bu saat -çoğumuz için de olduğu gibi- pek de bana uygun değil. Hem zaten "....." bahsettiğim gibi sporun, hareketin saati olmaz! Bize ne vakit uygunsa en iyi saat odur. Yeter ki Hadi! diyip atalım kendimizi dışarı! 

-Tamam iyi hoş spor yapalım da ne yapalım yahu? İşte burada iş biraz da sizin vücut tipinize göre değişiyor. Ben genel olarak göbek, kol ve iç bacak bölgelerimden şikayetçiyim ve programım da buna göre. Yine de belki size de fikir vermesi amacıyla sizinle paylaşacağım tabii ki;

  • Haftada en az 4 gün 45 dakika orta tempolu yürüyüşe ilave olarak aşağıdaki hareketler yapılacak! (Hareketlerin nasıl yapıldığını daha iyi anlamak için resmin üzerine tıklayabilirsiniz. -2*10 = 2 defa 10 tekrar demektir-)
  • 2*10 Push Ups

push ups
  • 2*10 Sit Ups
sit ups
  • 2*15 Squats
squat
  • 2*10 Lunges
lunges

  • 50 Jumping Jacks
jumping jacks
  • 30 saniye Wall Sit

wall sit-Bu program ilk 30 gün için. Dikkat etmemiz gereken bir diğer nokta ise; hareketleri belirtilen sayıda ve tam olarak yapabilmek. Bunu becerebilirsek, kaslarımız hareketin temposu ile yağlı bölgelerin erimesini sağlıyor. İşte bu kadar kolay!!

- Diyet konusunda yine uzun uzun yazacağım ama nolur nolur uzak duralım şu 'Beyaz Şeker'den!! En azından şu andan itibaren çayımızı kahvemizi şekersiz içelim. Yıllardır şekersiz çay kahve içiyorum ve eminim ki şeker onların tadını mahvetmekle kalmıyor yararını da ortadan kaldırıyor!

Bekle beni denizz!!!

Önemli Not: Kendi deneyimlerimi burada paylaşmak ve kendi kendimi motive etmek adına yazılan bu posttaki bilgiler herkes için uygun olmayabilir!
Sevgilerle..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder